Aktualności

 

W 2024 r. będą realizowane zadania remontowe w następujących budynkach (poniższe adresy budynków są linkami do komunikatów zawierających nazwy zadań remontowych):
          - ul. Bałtycka 1-19,
          - ul. Kościelna 2-16,

          - ul. Kościelna 13-23,
          - ul. Krasińskiego 56-66,

          - ul. Krasińskiego 84-104,
          - ul. Łużycka 65,65A,
          - Nowe Czarnowo 51,
          - Osiedle Południe,
          - ul. Piastów 16-20.       

 

 

 

Zarząd Spółdzielni informuje, że w dniu 19.06.2019 r. (środa) o godz. 1700 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie przy ul. 1-go Maja 16, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Dolna Odra w Gryfinie - porządek. Projekty uchwał i sprawozdania są dostępne w zakładce "Dla członków".

dz.a./17.05.2024 r. 

Zarząd Spółdzielni zaprasza do składania ofert na czyszczenie elewacji północnej i ścian szczytowych budynku przy ul. Kościelnej 13 - 23 w Gryfinie. 

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt z działem eksploatacji.

Termin składania ofert do 10.06.2024 r. do godz. 15.00 

 dz.a./17.05.2024 r. 

  

Zarząd Spółdzielni zaprasza do udziału w przetargu nieograniczonym na ubezpieczenie mienia Spółdzielni Mieszkaniowej i zarządzanych Wspólnot Mieszkaniowych.

Firmy zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z działem eksploatacji.

Termin składania ofert do 20.05.2024 r. do godz. 15.00 

 dz.a./13.05.2024 r. 

 

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Dolna Odra w Gryfinie zatrudni osobę z wyższym wykształceniem o kierunku technicznym lub technika instalacji sanitarnych.

 1. Zasadnicze obowiązki:
 • kontrola rozliczania kosztów ogrzewania, dostaw wody i odprowadzenia ścieków, kosztów dostawy gazu i energii elektrycznej,
 • sporządzanie analiz zużycia mediów,
 • kontrola realizacji robót konserwacyjnych i remontowych w zakresie instalacji sanitarnych (wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania i gazowych),
 • nadzór nad wykonywaniem przeglądów instalacji gazowych.

Powyższy zakres pracy dotyczy budynków zarządzanych przez Spółdzielnię.

 1. Zasadnicze kwalifikacje – wykształcenie wyższe o kierunku technicznym lub technik instalacji sanitarnych, prawo jazdy kat. B; znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office.
 2. Forma zatrudnienia – umowa o pracę.
 3. Wysokość wynagrodzenia – 7.000 zł brutto do negocjacji.
 4. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy – od 01.08.2024 r. (istnieje możliwość uzgodnienia innego terminu).

 

Zainteresowanych ofertą prosimy o dostarczenie podania do biura naszej Spółdzielni oraz curriculum vitae wraz ze zdjęciem i klauzulą zawierającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez naszą Spółdzielnię.

Zgłoszenia można również przesłać pocztą elektroniczną.

W celu uzyskania dodatkowych informacji należy kontaktować się z Prezesem Zarządu Spółdzielni lub Zastępcą Prezesa.

Termin składania ofert 10.06.2024 r. 

 

 dz.a./29.04.2024 r. 

 

 

  

Zarząd Spółdzielni oferuje do wynajęcia:

 

1. lokal usługowy przy ul. Łużyckiej 125/2A w Gryfinie o powierzchni użytkowej - 162,92 m²

 

 

osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem Spółdzielni.

dz.a./26.04.2024 r. 

  

 

Zmiana metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2023 roku.


Zgodnie z podjętą Uchwałą Nr LXI/435/22 Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 27 października 2022 roku zmianie uległ sposób ustalania opłaty dla nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi. 

W zabudowie wielorodzinnej opłata liczona jest od osoby i kształtuje się następująco:

1) 33 zł za każdą z dwóch pierwszych osób zamieszkujących daną nieruchomość;

2) 28 zł za każdą osobę - w przypadku trzeciej i czwartej osoby zamieszkującej daną nieruchomość;

3) 21 zł za każdą osobę - w przypadku piątej i każdej kolejnej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

 

Konsekwencją wprowadzonej zmiany jest konieczność aktualizacji danych w formie złożenia oświadczenia w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Dolna Odra.

dz.a./05.01.2023 r.

 

 

 

         Zarząd Spółdzielni informuje, że zaktualizowany został portal internetowy E-czynsze SMDO, co skutkuje zmianą dotychczasowego sposobu logowania. W celu odzyskania dostępu do portalu niezbędne jest przekazanie do biura Spółdzielni informacji z adresem e-mail, na który zostaną przesłane zaktualizowane dane do logowania. 
     
      Portal internetowy E-czynsze SMDO, który m.in. umożliwia każdemu użytkownikowi lokalu, dobrowolne i bezpłatne, uzyskiwanie bieżących informacji:
 • o wysokości opłat za jego lokal,
 • o kwotach naliczeń dotyczących jego lokalu i wpłat oraz wielkości aktualnego salda na jego koncie (nadpłata, niedopłata),
 • o odczytach jego wodomierzy oraz wyliczonych zużyciach ilości wody.
       Dane niezbędne do zalogowania się na portalu jak wyżej, tj. login i hasło, będą przekazywane na wniosek osoby, której przysługuje prawo do lokalu (druk wniosku - do pobrania w zakładce "Formularze").
W przypadku zapomnienia czy zagubienia swojego hasła, ww. osoba powinna złożyć w biurze Spółdzielni nowy wniosek, w oparciu o który zostanie wygenerowane i przekazane Jej nowe hasło.
Ewentualne pytania w przedmiotowej sprawie prosimy kierować do Działu księgowości telefonicznie pod numerem tel. 91 404 51 37 lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
 
      Informacja dot. warunków przeglądów oraz eksploatacji instalacji gazowej
Podczas przeglądów stanu technicznego instalacji gazowej, dokonywanych zgodnie z wymogiem Prawa budowlanego, co najmniej raz do roku, pracownicy Spółdzielni zgłaszają problemy związane z brakiem dostępu do niektórych odcinków instalacji. Uniemożliwia to dokładne sprawdzenie szczelności całej instalacji. Co prawda są to przypadki sporadyczne, gdyż większość mieszkańców jest świadoma, że zasadniczym celem kontroli jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Warto zapoznać się z przygotowaną przez nas informacją w tym zakresie klikając w zakładce Pytania - odpowiedzi pytanie "Jakie obowiązują warunki przeglądów oraz eksploatacji instalacji gazowej ?".